Mikor kell kihívni a vízvezeték szerelőt?

vizsszerelo.jpgHa lefolyó vagy csatorna cserére van szükségünk, akkor mindenképpen vízvezeték szerelőt kell hívni. Ha nem orvosoljuk minél hamarabb a problémát, akkor viszont a fal bevizesedik, penészesedik, és akkor még több gondot fog nekünk okozni. A vízvezeték szerelőt akkor kell kihívni a csőtörés van, és meg kell javítani a hibát.

A lefolyó- és ólomvezetékek kategóriájába tartozó mosdók, csapok, mosogatók, wc-k és tartályok cseréjét vagy javítását is nyugodtan a szakemberre lehet bízni. A vízvezeték szerelő beköti a mosógépet és a mosogatógépet is. Ha vízmelegítőt vásárolunk, akkor sem kell aggódni, mert a vízszerelő meg tudja oldani a cserét vagy az új készülék bekötését. A házi vízművek telepítése és azok karbantartása, valamint javítása is az ő hatáskörébe tartozik.

Ha elromlott a vízóránk, akkor nemcsak a berendezés cseréjét, hanem annak teljes körű ügyintézést is megoldja. Természetesen az alap és felszálló vezetékek cseréjét, esetleg komplett felújításokat probléma nélkül meg tud oldani. A jó vízvezeték szerelő a bontási utáni helyreállításokkal is megbirkózik. De lássuk csak, hogy mi a teendő addig is az áztatással vagy csőtöréssel, míg kijön a szakértő. Az áztatás esetében tudni kell, hogy milyen a folt feletti helyiség állapota, hiszen leginkább társasházakban fordul elő.

Ha az ázás intenzív és folyamatos, akkor mindenképpen vízszerelőt kell tárcsázni. Ha a vízfolt, csak akkor jelentkezik a falon, amikor a felső szomszéd a vizet használja, akkor nagy valószínűséggel a szennyvízelvezető rendszer hibásodott meg. Ha csőtörés van, akkor első lépésként el kell zárni a házban vagy a társasházban lévő csapot. Ha erre nincs lehetőség, akkor a központi elzáráshoz kell folyamodni, míg meg nem oldódik a probléma.